• Fibra me qëndrueshmëri të lartë
 • Fije e ricikluar
 • Fije funksionale
 • Pëlhurë & Tekstil
 • Rrjeta dhe kafaze
 • Fibra UHMWPE

  Fibra UHMWPE

  Fibra polietileni me peshë ultra të lartë molekulare (UHMWPE) e quajtur edhe fibra HMPE prodhohet nga procesi i tjerrjes së xhelit me 5 milionë fuqi molekulare PE si lëndë e parë.
 • Industriale me qëndrueshmëri të lartë PA/fibër najloni

  Industriale me qëndrueshmëri të lartë PA/fibër najloni

  Poliamidi (PA), i njohur zakonisht si fibra najloni është fibra e parë sintetike që shfaqet në botë dhe është një fibër plastike inxhinierike termoplastike me veti të shkëlqyera mekanike.
 • Fibër PP me qëndrueshmëri të lartë industriale

  Fibër PP me qëndrueshmëri të lartë industriale

  Aopoly ka linjë të avancuar prodhimi të fibrave të polipropilenit dhe ka shumë vite përvojë prodhimi, pajisje të sofistikuara testimi
 • 01

  Produkte të personalizuara

  Përshtatja jo vetëm që mund të përmirësojë më mirë konkurrencën e ndërmarrjeve, por edhe të përmbushë më mirë nevojat e konsumatorëve, duke përfituar si klientët ashtu edhe ndërmarrjet.

 • 02

  Cilesi e larte

  Përveç prodhimit të pavarur, lëndët e para importohen edhe nga Shtetet e Bashkuara, Franca, Gjermania dhe vende të tjera.

 • 03

  Çmimi konkurrues

  Klientët tanë përdorin lëndët tona të para të fibrave për të prodhuar produkte të ndryshme të gatshme dhe gjithashtu reduktojnë lidhjet e ndërmjetme për përdoruesit e tjerë fundorë, të cilët mund të kenë më shumë zgjedhje dhe të marrin çmime më konkurruese.

 • UHMWPE rrjetë

  Peshkaqenët gjenden pothuajse kudo në oqeanet e botës, por ata janë më të zakonshëm në ujërat tropikale.Fakti që këto ujëra janë shtëpia e peshkaqenëve është ajo që ka penguar zgjerimin e kultivimit të peshkut në ujëra të buta dhe tropikale ku mund të rritet një shumëllojshmëri e gjerë peshqish.Për të ushqyer...

 • Lajme rreth UHMWPE

  Vitet e fundit, kërkesa globale për fibra polietileni me peshë molekulare ultra të lartë ka vazhduar të rritet dhe konkurrenca e industrisë është bërë gjithnjë e më e ashpër.Statistikat përkatëse tregojnë se në vitin 2020, kapaciteti total global i prodhimit të fibrave polietileni me peshë molekulare ultra të lartë do të...

 • Kuotimet e tregut këtë javë

  Vaksina ekzistuese e kurorës së re është efektive kundër virusit të ri dhe eliminon shqetësimet rreth rënies së kërkesës për karburant;Tensionet gjeografike dhe negociatat zhgënjyese të armëve bërthamore iraniane kanë rritur çmimet e naftës së papërpunuar.Prandaj, industria e fibrave kimike vazhdon të luhatet...

PËR NE

Qingdao Aopoly Tech është një kompani e produkteve të larmishme që integron industrinë dhe tregtinë.Sipërfaqja totale e prodhimit është rreth 4000,000 metra katrorë, dhe shpërndahet në Jiangsu, Zhejiang, Shanxi, Hebei etj. Produktet kryesore të kompanisë janë fibrat me performancë të lartë UHMWPE dhe fibra Para-aramid dhe produktet e saj të gatshme janë 8,000 ton/vit. , fijet e ricikluara të poliestrës dhe fijet funksionale janë 300,000 ton/vit, polipropileni dhe najloni me qëndrueshmëri të lartë janë secili 100,000 ton/vit, dhe rrjetat e peshkimit janë 8,000 ton/vit etj.

 • Krijimi i përvojës

  Krijimi i përvojës

  Krijimi i përvojës

 • Reputacion i mirë

  Reputacion i mirë

  Reputacion i mirë

 • Prodhim i lartë

  Prodhim i lartë

  Prodhim i lartë