Lajme

 • UHMWPE rrjetë

  UHMWPE rrjetë

  Peshkaqenët gjenden pothuajse kudo në oqeanet e botës, por ata janë më të zakonshëm në ujërat tropikale.Fakti që këto ujëra janë shtëpia e peshkaqenëve është ajo që ka penguar zgjerimin e kultivimit të peshkut në ujëra të buta dhe tropikale ku mund të rritet një shumëllojshmëri e gjerë peshqish.Për të ushqyer...
  Lexo më shumë
 • Lajme rreth UHMWPE

  Lajme rreth UHMWPE

  Vitet e fundit, kërkesa globale për fibra polietileni me peshë molekulare ultra të lartë ka vazhduar të rritet dhe konkurrenca e industrisë është bërë gjithnjë e më e ashpër.Statistikat përkatëse tregojnë se në vitin 2020, kapaciteti total global i prodhimit të fibrave polietileni me peshë molekulare ultra të lartë do të...
  Lexo më shumë
 • Kuotimet e tregut këtë javë

  Kuotimet e tregut këtë javë

  Vaksina ekzistuese e kurorës së re është efektive kundër virusit të ri dhe eliminon shqetësimet rreth rënies së kërkesës për karburant;Tensionet gjeografike dhe negociatat zhgënjyese të armëve bërthamore iraniane kanë rritur çmimet e naftës së papërpunuar.Prandaj, industria e fibrave kimike vazhdon të luhatet...
  Lexo më shumë