• Високо издржливи влакна
 • Рециклирано предиво
 • Функционално предиво
 • Ткаенина и текстил
 • Мрежи и кафези
 • UHMWPE влакна

  UHMWPE влакна

  Полиетиленското влакно со ултра висока молекуларна тежина (UHMWPE), исто така наречено HMPE влакна, се произведува со процес на вртење гел со 5 милиони молекуларна моќност на PE како суровина.
 • Индустриски PA/најлонски влакна со висока издржливост

  Индустриски PA/најлонски влакна со висока издржливост

  Полиамид (PA), попознат како најлонски влакна е првото синтетичко влакно што се појави во светот и е термопластично инженерско пластично влакно со одлични механички својства.
 • Индустриски PP влакна со висока издржливост

  Индустриски PP влакна со висока издржливост

  Aopoly има напредна производствена линија на влакна од полипропиленски филаменти и има долгогодишно искуство во производството, софистицирана опрема за тестирање
 • 01

  Прилагодени производи

  Прилагодувањето не само што може подобро да ја подобри конкурентноста на претпријатијата, туку и подобро да ги задоволи потребите на потрошувачите, од корист и на клиентите и на претпријатијата.

 • 02

  Висок квалитет

  Покрај самостојното производство, суровини се увезуваат и од САД, Франција, Германија и други земји.

 • 03

  Конкурентна цена

  Нашите клиенти ги користат нашите суровини од влакна за производство на различни готови производи, а исто така ги намалуваат средните врски за нашите други крајни корисници кои можат да добијат повеќе избори и да добијат поконкурентни цени.

 • UHMWPE Пребивање

  Ајкулите се наоѓаат речиси насекаде во океаните во светот, но тие се најчести во тропските води.Фактот дека овие води се дом на ајкули е она што го спречува ширењето на одгледувањето риби во умерени и тропски води каде што може да се одгледува широк спектар на риби.Да се ​​хранат ...

 • Вести за UHMWPE

  Во последниве години, глобалната побарувачка за полиетиленски влакна со ултра висока молекуларна тежина продолжи да расте, а конкуренцијата во индустријата станува сè пожестока.Релевантните статистики покажуваат дека во 2020 година, вкупниот глобален капацитет за производство на полиетиленски влакна со ултра висока молекуларна тежина ќе ...

 • Пазарните цитати оваа недела

  Постоечката нова круна вакцина е ефикасна против новиот вирус и ја елиминира загриженоста за падот на побарувачката на гориво;Географските тензии и разочарувачките преговори за иранското нуклеарно оружје ги зголемија цените на суровата нафта.Затоа, индустријата за хемиски влакна продолжува да флуктуира...

ЗА НАС

Qingdao Aopoly Tech е диверзифицирана компанија за производи што ги интегрира индустријата и трговијата.Вкупната производна површина е околу 4000.000 квадратни метри, а се дистрибуира во Џиангсу, Жеџијанг, Шанкси, Хебеи итн. Главните производи на компанијата се влакна со високи перформанси UHMWPE и пара-арамидни влакна и неговите готови производи се 8.000 тони/годишно , рециклирани полиестерски филаменти и функционални предива се 300.000 тони/годишно, полипропилен и најлон со висока цврстина се по 100.000 тони/годишно, а рибарските мрежи се 8.000 тони/годишно итн.

 • Создавање искуство

  Создавање искуство

  Создавање искуство

 • Добра репутација

  Добра репутација

  Добра репутација

 • Висока продукција

  Висока продукција

  Висока продукција